6 Давор Чавар

15
#
6
Име
Давор Чавар
Националност
cro Хрватска
Позиција
лево крило
Висина
188
Тежина
84
Моментално игра за
ХРВАТСКА, ППД ЗАГРЕБ
Години
26

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ППД ЗАГРЕБ042