3 Владислав Кулеш

33
#
3
Име
Владислав Кулеш
Националност
blr Белорусија
Позиција
лев бек
Висина
189
Тежина
84
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА, КЕЛЦЕ
Години
25

ГРУПА Х

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА0103

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021КЕЛЦЕ042

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА2206