7 Виго Кристјансон

32
#
7
Име
Виго Кристјансон
Националност
isl Исланд
Позиција
десен бек
Висина
189
Тежина
84
Моментално игра за
ИСЛАНД
Години
28

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ИСЛАНД043