62 Валтер Хринц

30
#
62
Име
Валтер Хринц
Националност
swe Шведска
Позиција
десно крило
Висина
184
Тежина
84
Моментално игра за
ШВЕДСКА
Години
21

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА043

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА0117