22 Сигвалди Бјорн Гудјонсон

38
#
22
Име
Сигвалди Бјорн Гудјонсон
Националност
isl Исланд
Позиција
десно крило
Висина
190
Тежина
83
Моментално игра за
ИСЛАНД, КЕЛЦЕ
Години
27

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ИСЛАНД0183