1 Бјоргвин Густавсон

27
#
1
Име
Бјоргвин Густавсон
Националност
isl Исланд
Позиција
голман
Висина
193
Тежина
85
Моментално игра за
ИСЛАНД
Години
37

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ИСЛАНД003