30 Борис Живковиќ

20
#
30
Име
Борис Живковиќ
Националност
aut Австрија
Позиција
десен бек
Висина
195
Тежина
92
Моментално игра за
АВСТРИЈА
Години
30

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022АВСТРИЈА133