8 Бартоломеј Бис

5
#
8
Име
Бартоломеј Бис
Националност
pol Полска
Позиција
пивот
Висина
194
Тежина
110
Моментално игра за
ПОЛСКА
Години
25

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОЛСКА103