15 Ахмед Хешам

24
#
15
Име
Ахмед Хешам
Националност
egy Египет
Позиција
централен бек
Висина
194
Тежина
88
Моментално игра за
ЕГИПЕТ, НИМ ГАРД
Години
21

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕГИПЕТ053

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022НИМ ГАРД041

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ЕГИПЕТ1106