21 Арнар Арнарсон

23
#
21
Име
Арнар Арнарсон
Националност
isl Исланд
Позиција
пивот
Висина
200
Тежина
106
Моментално игра за
ИСЛАНД
Години
26

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ИСЛАНД303