23 Аркадиуш Морито

57
#
23
Име
Аркадиуш Морито
Националност
pol Полска
Позиција
десен бек
Висина
180
Тежина
76
Моментално игра за
ПОЛСКА, КЕЛЦЕ
Години
24

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОЛСКА0193