28 Андреј Митиќ

146
#
28
Име
Андреј Митиќ
Националност
mkd Македонија
Позиција
пивот
Висина
195
Тежина
98
Моментално игра за
МЕТАЛУРГ
Години
1

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МЕТАЛУРГ51116