12 Андреас Паличка

73
#
12
Име
Андреас Паличка
Националност
swe Шведска
Позиција
голман
Висина
189
Тежина
90
Моментално игра за
ШВЕДСКА
Години
35

ГРУПА Г

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА003

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021ШВЕДСКА007