42 Алексеј Ушал

58
#
42
Име
Алексеј Ушал
Националност
blr Белорусија
Позиција
пивот
Висина
198
Тежина
102
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА
Години
31

ГРУПА Х

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА000

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2021 Египет

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021БЕЛОРУСИЈА303