71 Александре Кристоферсен Блонц

17
#
71
Име
Александре Кристоферсен Блонц
Националност
nor Норвешка
Позиција
лево крило
Висина
187
Тежина
82
Моментално игра за
ПИК СЕГЕД, НОРВЕШКА
Претходни Екипи
ЕЛВЕРУМ
Години
21

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПИК СЕГЕД002

EURO22 F

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022НОРВЕШКА142