2 Адријан Сипос

27
#
2
Име
Адријан Сипос
Националност
hun Унгарија
Позиција
пивот
Висина
198
Тежина
104
Моментално игра за
УНГАРИЈА, ВЕСПРЕМ
Претходни Екипи
ТАТАБАЊА
Години
32

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022УНГАРИЈА703