7 Адам Јухач

113
#
7
Име
Адам Јухач
Националност
hun Унгарија
Позиција
централен бек
Висина
183
Тежина
75
Моментално игра за
ТАТАБАЊА, УНГАРИЈА
Години
26

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ТАТАБАЊА122