Првенства

Проблеми во Монпелје, Ричардсон мора на операција

Еден од најдобрите ракометари на екипата на Монпелје, кој важи и за еден од ракометарите пред кои е убава иднина, Мелвин Ричардсон ќе мора да паузира во следните два месеци. Ричардсон се повреди за време...

Проблеми во Монпелје, Ричардсон мора на операција

Еден од најдобрите ракометари на екипата на Монпелје, кој важи и за еден од ракометарите пред кои е убава иднина, Мелвин Ричардсон ќе мора да паузира во следните два месеци. Ричардсон се повреди за време...

Манасков остана без рекордот, СЕХА веќе има нов рекордер

Натпреварот меѓу Металопластика и Мешков Брест донесе интересен ракомет, но не само тоа бидејќи на овој дуел еден ракометар постигна дури 20 гола. Никита Вајлупов успеа да дојде до овој број на голови со...

И дамите ја „стркалаа“ топката: Рамницу Влчеа ја забележа првата победа во Лигата на...

Со натпреварот меѓу Рамницу Влчеа и Битигхајм беше отворена новата сезона во Лигата на шампионите, а домашниот состав од Романија славеше со 34:27. Домашните беа во предност од првата минута и во ниту еден момент...

И дамите ја „стркалаа“ топката: Рамницу Влчеа ја забележа првата победа во Лигата на...

Со натпреварот меѓу Рамницу Влчеа и Битигхајм беше отворена новата сезона во Лигата на шампионите, а домашниот состав од Романија славеше со 34:27. Домашните беа во предност од првата минута и во ниту еден момент...

Ќе се најде ли јунак да го симне Ѓер од европскиот трон?

Денеска со натпреварот во Романија, меѓу Олчим Валчеа и германскиот Битигхајм, ќе биде означен стартот на новата сезона во женската Лига на шампионите. Ова натпреварување секоја година губи од својот квалитет, па ЕХФ треба добро...

Вујо доби засилување пред дуелот со Е. Работник: Ракометар од златната генерација во стручниот...

Со доаѓањето на Веселин Вујовиќ во редовите на ППД Загреб почна кревањето на атмосферата, а веќе почнаа и промените во стручниот штаб. Овој пат Вујовиќ за помошник добива ракометар кој беше дел од златната генерација...

Двајца играчи заедно дадоа пола голови, Металопластика го доби Мешков

Екипата на Металопластика по поразите во првите две кола од Еурофарм Работник и Загреб во третиот натпревар ја оствари првата победа со СЕХА лигата. На домашен терен избраниците на Веселин Вуковиќ беа подобри од...

Црвена Звезда најде замена за Ненад Перуничиќ

Двата порази на стартот од сезоната во шампионатот на Србија беа причина за оставка на Ненад Перуничиќ и заминување од тренерската позиција во редовите на Црвена Звезда. Сепак, не требаше многу за да се...

Екс-пивот на Вардар стана играч-тренер во Унгарија

Екипата на Чурго, која се натпреварува во најсилната лига на Унгарија доби засилување и во стручниот штаб, откако претходно доби и на засилување и на искуство на пивотменската линија во поранешниот играч на Вардар,...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ