Лига на шампиони - Жени

Радичевиќ и Аморим меѓу номинираните за Ол Стар тимот во Лигата на шампионите!

Европската ракометна федерација номинираше 54 ракометарки за идеалниот тим на сезоната во женската Лига на шампиони. Исто така, ќе се избира и најдобар тренер, а во оваа категорија, ЕХФ номинираше шест тренери. Во изборот на...

Со Рубикова коцка се загреваше пред меч во ЛШ (ФОТО)

Ѓер го победи францускиот тим Брест Бретањ во реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите со 35:23, со што обезбеди пласман на фајнал-форот. Јужнокорејката во унгарскиот тим, Рју Еун Хи го привлече вниманието на медиумите...

Познати двојките за Ф4 – Есбјерг ќе го предизвика Ѓер, Мец на мегдан на...

Денеска во Будимпешта беше извршена ждрепката за завршниот турнир во женската Лига на шампони што ќе се игра во унгарската престолнина. Во новата „МВМ Арена“, ќе се сретнат унгарскиот Ѓер кој практично е домаќин и...

Милионскиот проект на ЧСМ Букурешт остана без Ф4!

Еден од клубовите со најголем буџет во женскиот ракомет, ЧСМ Букурешт, остана без пласман на Ф4 во Лигата на шампионите откако во реванш натпреварот од четвртфиналето одигра само реми против Есбјерг, 27:27 (12:14). На...

Ѓер и Вајперс Кристијансад обезбедија пласман на Ф4 во ЛШ!

Денес се одиграа реванш натпреварите од две четвртфинални средби од Лигата на шампионите во женска конкуренција, а пласман на Ф4 турнирот во Будимпешта обезбедија екипите на Ѓер и Вајперс Кристијансад кои беа убедливи против...

ЧСМ Букурешт загуби во последната секунда, но остана во игра за Ф4!

Во последниот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите, кој беше одигран денес, екипата на ЧСМ Букурешт на домашен терен беше поразена од Есбјерг со 25:26. Избраничките на Адриан Василе на реванш натпреварот ќе мора...

„Змиите“ со една нога на Ф4, Крим не беше закана

Европскиот првак Кристијансанд е на чекор до пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите, откако славеше над Крим среде Љубљана со убедливи седум гола разлика, 25-32. Ракометарките на Крим предводени од Ана Грос одлично...

Карбеска и Илиева ќе им судат на Грос, Лекиќ, Мерк….

Европската ракометна федерација ги делегираше официјалните лица за натпреварите од четвртфиналето во Лигата на шампионите. Македонскиот двоец Силвана Карбеска и Марија Илиева ќе судат во Љубљана на дуелот меѓу некогашниот и актелниот европски првак -...

Брест Бретањ и Ѓер одиграа без победник, патникот на Ф4 ќе се решава во...

Во првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите во женска конкуренција, Брест Бретањ и Ѓер одиграа без победник, 21:21. Ѓер на овој натпревар беше драстично ослабен со отсуството на Кари Братсет Дале и Силје...

Ѓер во големи проблеми пред четвртфиналето со Брест – Братсет е бремена, Солберг повредена…

Екипата на Ѓер, која е главен фаворит за освојување на шампионската титула во Лигата на шампионите, ја извести јавноста дека за натпреварите против Брест Бретањ нема да може да смета на две клучни ракометарки. Кружниот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ