Лига на шампиони - Жени

Куманово е пријавено во ЛШ – ама не знае за што конкурирало, чека одговор...

Според ранкингот на Европската Ракометна Федерација за сезоната 2020/21, која се формира врз основа на клупските резултати од предходните три сезони, Македонија во женска конкуренција се наоѓа на 8 место, а со тоа и...

Избор на најубав дрес: „Ривал“ на Вардар за финале е Барса, ЖРК Вардар ќе...

Пред два дена започна анкетата на ЕХФ за најубав дрес кој се појавил во ЕХФ Лигата на шампиони, и веќе завршија првата и втората рунда, како и четвртфиналето. Дресот на машкиот тим на Вардар во...

Навивачите избраа – ланскиот Ф4 турнир кога Вардар ја освои титулата е најдобар во...

Европската ракометна федерација правеше избор на најдобар завршен турнир во Лигата на шампионите - а за најдобар беше прогласен ланскиот во Келн. Во изборот учестуваа сите 16 досега одржани Ф4 турнири, од кои десет беа...

Ниту Нант и Кристијансанд не беа пречка, дресовите на Вардар и ЖРК Вардар меѓу...

Вчера започна анкетата на ЕХФ за најубав дрес кој се појавил во ЕХФ Лигата на шампиони, и веќе завршија првата и втората рунда. Дресот на машкиот тим на Вардар во првата рунда го „победи“ оној...

Дресовите на Вардар убедливи во прва рунда, следен „ривал“ за мажите е дресот на...

Вчера започна анкетата на ЕХФ за најубав дрес кој се појавил во ЕХФ Лигата на шампиони, и веќе заврши првата рунда. Дресот на машкиот тим на Вардар во првата рунда го „победи“ оној на Копенхаген,...

Куманово има 11, а Еурофарм Пелистер има 13 ривали за место во ЛШ (ФОТО)

Европската ракометна федерација од „втора“ ги објави тимовите што се пријавиле за место во Лигата на шампионите. Претходната објава беше повлечена поради тоа што меѓу тимовите фалеше романскиот ЧСМ Букурешт. Кај мажите има 10 сигурни...

Каков гаф на ЕХФ – заборавија да вметнат еден учесник во ЛШ, па ја...

Европската ракометна федерација денеска направи голем гаф, што не е дозволив за организација од нивен ранг, особено кога се работи за најелитното европско клупско натпреварување. На сите социјални мрежи (Инстаграм, Фејсбук и Твитер) беа објавени...

Куманово сака да игра ЛШ во својот град

Раководството на Куманово денеска ја поднесе целата документација во ЕХФ за настап во Лигата на шампионите. По две години пауза, Куманово би требало да биде третиот македонски тим по Кометал ЃП и Вардар што ќе...

Колку пари може да заработат македонските екипи од европските купови (ФОТО)

Европската ракометна федерација го смени форматот на европските купови, а тоа донесе и нови критериуми и барања за екипите кои ќе учествуваат. Направени се промени и во наградните фондови за победниците, но разликата помеѓу...

ЕХФ нема објавено, ама Французите веќе знаат – ќе добијат две места во Лигата...

Иако денеска беше последниот ден за пријава на клубовите во најелитното европско клупско натпреварување, а ЕХФ уште ги нема потврдено учесниците, сепак очигледно Французите знаат нешто повеќе. На официјалниот сајт на Женската лига, беше објавено...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ