Лига на Европа

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Криенс и Металург (ЛИНК)

Ракометарите на Металург вечерва со почеток во 18:45 часот ќе го одиграат реванш натпреварот од второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Ривал е швајцарскиот Криенс Луцерн, кој на првиот дуел во Скопје беше совладан...

Металург брани плус два против Криенс, на распоред многу интересни дуели

Со натпреварите кои ќе се одиграат денеска низ Европа и утрешниот во Москва финишира делот на квалификациите во Лигата на Европа и екипите се насочуваат кон дуели од групната фаза. Кои тимови ќе успеат да...

Кастратовиќ не менува, со проверени сили и на реваншот (ФОТО)

Тренерот на Металург, Зоран Кастратовиќ одлучи и на реваншот против Криенс да игра со истите ракометари со кои беше и на првата средба во Скопје. Тој ќе има на располагање 16 играчи така што...

ЕХФ елиминира еден тим од Лигата на Европа!

Европската ракометна федерација го елиминира шпанскиот тим Бенидорм од Лигата на Европа и мму овозможи на ривалот - асвтрискиот Фиверс да игра во групната фаза! Шпанскиот тим славеше на првата средба со 34-31 на првата...

Металург тренираше во Цирих, подготвен за битка до крај против Криенс (ФОТО)

Ракометарите на Металург утре ги очекува реванш натпреварот против швајцарскиот противник Криенс Луцерн од второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Тренерот Зоран Кастратовиќ го има на располагање најдобриот состав и нема проблеми со повреди,...

Криенс со победа го пречекува Металург на реваншот

Екипата на Криенс која е ривал на Металург во 2. коло од квалификациите за Лигата на Европа имаше одличен резултат во последното коло од првенството на Швајцарија. Криенс едноставно го „нокаутираше“ Кадетен на свој...

Тестовите на коронавирус негативни, металурзи заминаа за Швајцарија

Ракометарите на Металург денеска отпатуваа за Истанбул, а утре ќе продолжат за швајцарскиот град Цирих, каде што ќе се игра реванш дуелот од второто квалификациско коло од Лигата на Европа против Криенс. Сите корона-тестови на...

Кастратовиќ: Пласманот во групната фаза ќе го издигне Металург како клуб на европско ниво

Металург го доби првиот натпревар со екипата на Криенс, од второто квалификациско коло на Лига Европа со 26-24. Реванш натпреварот меѓу овие две екипи ќе се одигра во вторник во Цирих, а тренерот Зоран Кастратовиќ...

Канкараш: Ваква предност ќе не одржи будни и ангажирани пред реваншот

Ракометарите на Металург славеа со 26-24 во првиот натпревар од второто коло во Лигата на Европа. Пивотменот Бранко Канкараш постигна три голови на овој дуел, а вели дека ваквата предност ќе ги одржи будни и...

Кастратовиќ: Криенс со ништо не нè изненади, поквалитетни сме и одиме на победа и...

Тимот на Металург забележа победа со два гола разлика, 26-24, против швајцарскиот претставник Криенс Луцерн во првиот дуел од второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Тренерот Зоран Кастратовиќ вели дека има некои работи што...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ