Лига на Европа

Кастратовиќ: Криенс со ништо не нè изненади, поквалитетни сме и одиме на победа и...

Тимот на Металург забележа победа со два гола разлика, 26-24, против швајцарскиот претставник Криенс Луцерн во првиот дуел од второто квалификациско коло во Лигата на Европа. Тренерот Зоран Кастратовиќ вели дека има некои работи што...

Металург наиде на цврст ривал, за Швајцарија патува со плус два

Ракометарите на Металург ќе одат со предност на реваншот во Швајцарија, но тоа нема да биде предност која гарантира мирен натпревар. Минималните 26:24 бараат и на реваншот потење така што ќе биде возбудливо и...

Металург за нијанса подобар, со плус еден на одмор против Криенс

После 30 минути игра екипата на Металург има предност од еден гол против Криенс од 14:13. Во тврда игра во која и двете екипи се обидуваа да дојдат до гол повеќе и многу лесно...

Лига на Европа: Скјерн во драматичен дуел го доби Монпелје, Рајн Некар на чекор...

Во првите натпревари од плеј-офот за групната фаза во Лига на Европа фаворитите ги оправдаа очекувањата, но најголемиот дел натпревари беа многу неизвесни. Екипата која го елиминираше Бутел Скопје во првото квалификациско коло, унгарскиот...

Кастратовиќ и Перковац одбраа: Металург во најсилен состав по победа против Криенс (ФОТО)

Екипата на Металург денеска го има првото полувреме против составот на Криенс во битката за добар резултат и предност за реваншот кој се игра следниот вторник во Швајцарија. Тренерите на двата тима веќе се изјаснија...

Потиќ: Квалитетот е на наша страна, но Криенс мора да го сфатиме сериозно

Ракометарите на Металург вечерва од 20:45 часот го играат првиот натпревар од второто квалификациско коло во Лигата на Европа против швајцарскиот Криенс Луцерн. Десниот бек Никола Потиќ, кој игра во одлична форма на стартот на...

Металург и негативен и комплетен – со сите сили против Криенс

Сите тестови на коронавирус, кај ракометарите, стручниот штаб и раководството, се негативни, па Металург комплетен ќе го пречека тимот на Криенс, во првата меѓусебна пресметка на овие две екипи во рамките на второто квалификациско...

Арбитри од Македонија ќе судат во Русија во Лига на Европа

На средбите од Лигата на Европа кои се играат во вторник и среда, а реваншите една недела подоцна една судиска двојка од Македонија ќе добие можност да се најде на теренот. Се работи за судиската...

Ковид 19 ги спречи, ЕХФ донесе одлука – Со еден натпревар до групна фаза...

Екипите на Тримо Требње и Балатонфуреди нема да имаат можност како сите други екипи од Лигата на Европа да одиграат два натпревари во 2. квалификациско коло и во само 60 минути ќе одлучат кој...

Тренерот на Балатонфуреди позитивен, ќе има ли натпревар во Словенија?

Пред одигрувањето на средбите од Лигата на Европа тимовите мораат на задолжително тестирање на коронавирусот, а веќе се појавија првите проблеми. Ги има тимот на Балатонфуреди од Унгарија каде сите мораат во карантин бидејќи...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ