Супер лига

Пролет го зема целиот плен од Бутел

Ракометарите на Пролет славеа на гостувањето кај Бутел Скопје со 19-22 во натпреварот од 17. коло во Суперлигата и на крајот веројатно ќе завршат на третото место на табелата. Во првиот дел се играше гол...

Херојски пресврт на Охрид, Металург падна покрај езерото!

Тимот на Охрид забележа голема победа над Металург со 22-20 во 17. коло од Суперлигата и му го нанесе првиот пораз на тимот од Автокоманда. Охриѓани се надминаа себеси и со херојски пресврт во...

Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите Струга – Металург 2 и Бутел – Пролет (ЛИНКОВИ)

Денеска и утре се игра претпоследното 17. коло во машката Суперлига, по кое нема да има никакви поголеми промени на табелата. Веќе се знаат сите учесници во плеј-офот, каде што не се пренесуваат бодови, за...

Карапалевски го наполни голот на Работнички

Ракометарите на Вардар Јуниор без проблеми ја оправдаа улогата на фаворит на натрпеварот против Работнички и освоија нови лесни бодови. Во натпреварот кој се одигра во малата сала во СЦ Јане Сандански домашната екипа...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Охрид и Металург (ЛИНК)

Денеска и утре се игра претпоследното 17. коло во машката Суперлига, по кое нема да има никакви поголеми промени на табелата. Веќе се знаат сите учесници во плеј-офот, каде што не се пренесуваат бодови, за...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Вардар Јуниор и Работнички (ЛИНК)

Денеска и утре се игра претпоследното 17. коло во машката Суперлига, по кое нема да има никакви поголеми промени на табелата. Веќе се знаат сите учесници во плеј-офот, каде што не се пренесуваат бодови, за...

Супер машка лига: Металург на предизвик во Охрид, го чека тешко гостување во „Билјанини...

Дербито на 17. коло од Супер машката лига се игра денеска во Охрид каде што Металург гостува во обид да остане непоразен во регуларниот дел од сезоната. Во есенскиот дел Охрид успеа да извлече бод...

И Вардар потврди: Против Нексе и ПИК Сегед без навивачи!

По вчерашното барање на Комисијата за заразни болести и по одлуката на Владата, сите спортски натпревари во следните 30 дена да се играат без публика, се огласија и од ракометниот клуб Вардар. Македонскиот шампион ќе...

Листа на стрелци: Палевски уште ја зголеми предноста

Со 17 погодоци на дуелот против Радовиш ракометарот на Работнички, Давор Палевски успеа уште повеќе да ја зголеми предноста во однос на Ивица Илиев кој реализираше 11 пати. И после 16. коло нема ништо ново...

Супер машка лига: Разликата во квалитет на првата со втората „петка“ на виделина

Натпреварите од 16. коло не донесоа изненадувања и само потврдија каква е разликата во квалитет меѓу првите пет екипи и оние кои следуваат. Металург, Охрид, Бутел Скопје и Пролет веќе го имаат затворено списокот за...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ