Репрезентација

Откажано и првенството на Северна Америка, има две слободни места на СП – Македонија...

Откако вчера беше официјално потврдено дека нема да се игра квалификацискиот турнир „Последна шанса“ во Уругвај за последното слободно место од Средна и Јужна Америка, денеска стана официјално дека се ослободува уште едно место...

Швајцарците ќе штедат: Нема публика – играме во мала сала со Македонија!

Швајцарската ракометна федерација направи промена на местото на одигрување на квалификацискиот натпревар против Македонија од квалификациите за Европското првенство во Унгарија и Словачка во 2022 година. Швајцарија на место во „Босард Арена“ во Цуг, која...

Руски арбитри ќе им делат правда на Македонија и Финска

Европската ракометна федерација ги делегираше арбитрите за првиот натпревар од квалификациите за Европското првенство во Унгарија и Словачка. Машката репрезентација на Македонија ќе игра против Финска на 4 ноември, а правдата на овој дуел ќе...

Ќе игра ли ИХФ по правила или интереси: Македонија чека покана за Светско!

Денеска официјално е потврдено дека нема да се игра квалификацискиот турнир „Последна шанса“, кој требаше да го даде последниот патник на Средна и Јужна Америка на Мундијалот во Египет 2021 година. Тој беше закажан да...

Брестовац: Списокот не е конечен, ако некој откаже – местото ќе се пополни со...

Машката ракометна репрезентација на Македонија ја очекуваат натпреварите против Финска и Швајцарија од квалификациите за Европското првенство 2022 година во Унгарија и Словачка. Селекторот Данило Брестовац во понеделникот објави широк список од 35 ракометари, а...

Брестовац го скрати списокот – против Финска и Швајцарија без двајца стандардни репрезентативци!

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Данило Брестовац, го скрати поширокиот список од 35 ракометари и одбра 19 за првите две пресметки од квалификациите за ЕП против Финска и Швајцарија. Поради коронавирусот и карантинот, Брестовац нема...

Македонските „Германци“ добија зелено светло – доаѓаат на репрезентативен собир!

Тројцата македонски интернационалци што настапуваат во бундеслигашките клубови добија зелено светло да се јават на репрезентативниот повик и веројатно ќе му се стават на располагање на селекторот Данило Брестовац. Тој се уште го нема објавено...

Кадетскиот ЕХФ шампионат во Македонија доби нов термин – ќе се игра следното лето!

Европската ракометна федерација реши да одложи дел од првенствата и шампионатите во младинските машки конкуренции, а дел од нив добија нови термини. По целокупната анализа на актуелната ситуација и состаноците со организаторите на сите настани,...

Вардарци во изолација десет дена: Стоилов, Талески, Ристовски…нема да играат за репрезентацијата!

Ракометарите на Вардар ќе бидат во изолација следните десетина дена, што значи дека сите вардарци што се на поширокиот список на селекторот Данило Брестовац пред квалификациите за ЕП, нема да се појават на собир. Брестовац...

Брестовац објави поширок список – познато е со кои ракометари ќе бркаме ЕП! (ФОТО)

Селекторот на машката ракометна репрезентација Данило Брестовац, го објави поширокиот список на ракометари пред стартот на квалификациите за пласман на Европското првенство во Унгарија и Словачка во 2022 година. На списокот од 35 ракометари се...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ