Женска лига

Кумановки тргнаа со сите сили, убедливи на стартот

Првиот фаворит сезонава за титулата во Женската лига, Куманови забележа висока обеда на гостувањето во Скопје кај Спартак со 34:18. Со ова Куманово ја потврди улогата на кандидат за трофеите. Сепак, беа потребни 15 минути...

Стружанка даде силен отпор, но вардарки го собраа цел плен

Ракометарките на Вардар со висок триумф ја отворија новата сезона во Женската лига, во која ќе се обидат да конкурираат за врвот со Куманово, Металург, Чаир... Избраничките на Драгана Ристова забележаа победа на незгодното гостување...

Металург броеше до 42 во Битола

Ракометарките на Металург кои се последните шампионки на Македонија од сезоната 2018/2019, стартуваа со убедлива победа во новата сезона од Женската лига. Избраничките на Јулијана Дамчевска славеа на гостувањето кај Пелистер во Битола со 18...

Дерби во Струга за почеток на новата сезона

Од денеска почнува новата сезона во Супер женската лига, а 13 екипи влегуваат во трка за трофејот. Во 1. коло има неколку дуели на кои гостинките се со улогата на фаворитки, а така ќе биде...

Почнува новата сезона кај дамите – 13 екипи во трка за трофејот, фаворитите познати

Куманово, Металург, Вардар, Чаир, Стружанка... Ова би требало да се петте екипи околу кои ќе се бара одговорот за титулата во Супер женската лига. Според тоа како се одвиваа подготовките и резултатите од контролните...

Време е и за женски ракомет – Дамите од утре одново на сцена

Покрај Супер машката лига која стартуваше минатиот петок на сцена се враќаат и ракометарките кои од утре одново се враќаат во натпреварувачки ритам. Со натпреварите кои ќе се одиграат во Струга и во Битола...

Кумановки ја продолжуваат серијата, повторно подобри од Чаир

Ракометарките на Куманово дојдоа до уште една победа во подготвителниот период, а новиот триумф дојде на дуелот против Чаир во Скопје. Кумановки беа подобри со 31:19. Овие две екипи играа и минатиот викенд кога Куманово...

Кумановки примија само еден гол за едно полувреме во новата висока победа

Првиот кандидат за титулата во Женската лига, Куманово продолжува со успешните резултати на контролните средби пред почетокот на новата сезона. Ракометарките на Куманово дојдоа до победа против Кузман Вардар Илинден со високи 49:9. Искуството и...

Тест на двете женски екипи кои играат во Европа – Куманово убедливо дома

Екипата на Куманово дојде до победа од 30:13 на дуелот против Чаир на контролната средба која беше меѓу двата состави кои ќе играат во европскиот куп во новата сезона. Кумановки беа убедливи уште после 30...

Домашниот клупски ракомет се враќа на ТВ екраните!

Следниот петок ќе започне новата сезона во Суперлигата. Протоколот ќе биде „главното правило“ на кое ќе мора сите да се придржуваат за да може се да мине со што помалку проблеми. Публика нема да има,...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ