Женска лига

Ѓорче Петров не издржа до крај, Гевгелија си замина со бодови

Ракометарките на Ѓорче Петров иако водеа во најголемиот дел од натпреварот против Гевгелија во 16. коло од Женската лига на домашен терен, сепак, гостинскиот тим во завршницата успеа да направи пресврт и да триумфира...

Шампион ги собра бодовите кај Кузман Вардар

Тимот на Шампион славеше на гостуваањето кај составот на Кузман Вардар со убедливи 28-35. Избраничките на Валентина Радуловиќ отворија со предност од 1-6 и веќе беше јасно каков тек ќе има овој натпревар. До крајот...

Куманово не дозволи изненадување против Чаир

Во рамките од 16.коло од Женската лига, Куманово на свој терен го пречека составот на Чаир и славеше убедлива победа со 36:23. Пред натпреварот се очекуваше посилен отпор од екипата на Чаир, но овој...

Вардарки убедливи против Спартак, лесно до нови три бода

Ракометарките на Вардар и Спартак одиграа интересен првенствен натпревар на кој фаворитот не дозволи изненадување и дојде до бодовите победувајќи со 31:22. „Црвено-црните“ имаа повеќе од играта во поголемиот дел од средбата така што не...

Деспина убедлива во пелагонискиот дуел против Пелистер

Екипата на Деспина славеше убедливо против Пелистер со 32:19 во пелагонискиот дуел во рамките на 16.коло од Женската лига. Со победата над Пелистер, Деспина ги задржа шансите за пласман меѓу најдобрите четири екипи на...

Металург со лесна победа против Овче Поле СУ

Ракометарките на Металург без многу проблеми триумфираа на домашен терен против екипата на Овче Поле Су со убедливи 35:22 во рамките од 16.коло од Женската лига. Гостинската екипа од Свети Николе беше рамноправен противник во...

Куманово како на тренинг во Битола, успешна генералка пред дербито со Чаир

Екипата на Куманово беше убедлива во Битола против Пелистер и славеше со високи 41:19 во рамките од 15.коло од Женската лигата. Победникот на натпреварот беше познат и пред самиот почеток, а кумановки само ја...

Анчева постигна 14 гола, Oвче Поле СУ славеше убедливо против Кузман Вардар

Во рамките од 15. коло од Супер лигата во женска конкуренција, Овче Поле СУ немаше никакви проблеми на домашен терен против Кузман Вардар и славеше убедлива победа со 38:22. Гостинките од Скопје беа рамноправен противник...

Спартак приреди изненадување, jа совлада екипата на Деспина

Ракометарките на Спартак ја забележаа петтата победа во Женската лига откако на домашен терен во 14. коло изненадувачки ја совладаа екипата на Деспина со 27:25. Екипата од Прилеп се наоѓа веднаш зад четворката на првенствената...

Металург со полн плен во дербито – триумфираше на жешкиот терен во Чаир

Во Женската лига дербито на колото го одиграа екипите на Чаир и Металург. Ракометарките на Металург стигнаа до гостинска победа од 23:26 против големиот ривал сезонава и се зацврстија на второто место на табелата. Почетокот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ