понеделник, ноември 30, 2020

ВЕСТИ

Алушовски: Му честитам на мојот пријател Вујо за првата победа

Екипата на Еурофарм Работник претрпе нов пораз, овој пат во рамки на СЕХА-лигата каде што досега имаше три победи. После поразот од Загреб со 23:24, тренерот на битолчани го искажа своето видување, а воедно му...

Вујовиќ: Жал ми е што Еурофарм пак загуби со еден гол разлика

Тимот на Еурофарм Работник беше блиску до позитивен резултат и на гостувањето кај Загреб во регионалната СЕХА лига, но на крајот домашните се радуваа на триумф со 23-22. Тренерот на „плинарите“ беше задоволен со победата. „Жал...

Пешевски го доби „македонскиот“ дуел против Томовски, Магдебург и Кузмановски се вратија на победите

Бундес пресметката помеѓу македонските репрезентативци Жарко Пешевски и Мартин Томовски заврши со победа на тимот на пикерот Пешевски. Штутгарт славеше на гостувањето кај Лудвигсхафен со 27:23. Клучната предност за победата Пешевски и соиграчите ја направија...

Пешевски го доби „македонскиот“ дуел против Томовски, Магдебург и Кузмановски се вратија на победите

Бундес пресметката помеѓу македонските репрезентативци Жарко Пешевски и Мартин Томовски заврши со победа на тимот на пикерот Пешевски. Штутгарт славеше на гостувањето кај Лудвигсхафен со 27:23. Клучната предност за победата Пешевски и соиграчите ја направија...

И Веспрем конечно го „огреа сонце“ – победи против вториот тим на Мешков Брест!

По врзаните порази во Лигата на шампионите од Кил и Монпелје,  на кој се надоврза и оној од Еурофарм Работник во регионалната СЕХА лига, ракометарите на Веспрем конечно се вратија на победничките патеки. Избраниците на...

Грчевски за 24 Ракомет: Испишавме историја за Бутел Скопје, на реваншот одиме со кренати...

Екипата на Бутел Скопје дојде до победа од 18:14 на првиот натпревар од 2. коло во Купот на ЕХФ и на тој начин се избори за убава предност за реваншот кој ќе се игра...

Неславен почеток за екс вардарките во Подгорица – Брест го среди Будуќност

Натпреварувањето во Лигата на шампиони за жени започна, а веќе во првото коло имаше некои неочекувани резултати. Екипата на Будуќност беше домаќин на францускиот Брест од кој  препрпе пораз 32:35. Во домашниот состав настапија...

Неславен почеток за екс вардарките во Подгорица – Брест го среди Будуќност

Натпреварувањето во Лигата на шампиони за жени започна, а веќе во првото коло имаше некои неочекувани резултати. Екипата на Будуќност беше домаќин на францускиот Брест од кој  препрпе пораз 32:35. Во домашниот состав настапија...

Илиев броеше до 19, Радовиш го испрати Металург 2 со полна мрежа

Ракометарите на Радовиш продолжуваат со добрите игри на почетокот на сезоната и во 5.коло остварија нова победа против Металург 2 на домашен терен со 49:34. Домаќинот уште во првиот дел го навести победникот на натпреварот....

Прв пораз во СЕХА за Еурофарм: Храбрите „фармацевти“ не издржаа до крај во Загреб

По големата победа над унгарскиот гигант Веспрем, ракометарите на Еурофарм Работник го запишаа првиот пораз во регионалната СЕХА лига. Поуспешен од македонскиот вицепрвак беше тимот на Загреб, кој славеше со 24-23. Загреб отвори со водство...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ