ВЕСТИ

Вардар нема да биде сам во Унгарија: Навивачите веќе се организираат за пат до...

По дуелот против Кил во Скопје, во рамките на 4. коло од Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар ќе патуваат на теренот на еден од најголемите ривали, Вепсрем. Унгарскиот тим ќе биде одмазднички настроен и...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Мешков Брест и Еурофарм Работник (ЛИНК)

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе гостуваат кај тимот на Мешков Брест и ќе имаат нова пресметка во СЕХА лигата. Ова им е второ гостување сезонава, а во саботата загубија со гол разлика и...

Се огласија од Еурофарм: Ќе останеме истрајни во желбата за успешна реализација на платформата!

Откако денеска се огласи Општина Битола со соопштение дека има уште една пречка за конечна реализација на „Платформата за ракометна Битола“, и од главниот спонзор на Еурофарм Работник - компанијата Еурофарм, се огласија со...

Шишкарев: ЦСКА Москва ќе биде европски шампион во следните три години

Претседателот на ракометната федерација на Русија, Сергеј Шишкарев во интервју за stregspiller.com говореше за создавањето на проектот ЦСКА Москва и за амбициите на екипата во наредниот период. За рускиот тим настапува и македонската репрезентативка Сара...

Шишкарев: ЦСКА Москва ќе биде европски шампион во следните три години

Претседателот на ракометната федерација на Русија, Сергеј Шишкарев во интервју за stregspiller.com говореше за создавањето на проектот ЦСКА Москва и за амбициите на екипата во наредниот период. За рускиот тим настапува и македонската репрезентативка...

Ракометари на Eурофарм Работник, Бутел Скопје и Охрид повикани за настап за Црна Гора

Во ЕХФ неделата која ќе се одржи од 21 до 27 октомври за репрезентацијата на Црна Гора ќе играат ракометари кои настапуваат во Супер машката лига на Македонија, а се дел од тимовите на...

Ракометари на Eурофарм Работник, Бутел Скопје и Охрид повикани за настап за Црна Гора

Во ЕХФ неделата која ќе се одржи од 21 до 27 октомври за репрезентацијата на Црна Гора ќе играат ракометари кои настапуваат во Супер машката лига на Македонија, а се дел од тимовите на...

Брестовац го освежи составот: Кадети и младинци на контрола во сениорскиот тим

Селекторот на Македонија, Данило Брестовац ги соопшти имињата на ракометарите на кои ќе смета за ЕХФ неделата во која ќе има и две контролни средби со селекциите на Турција и на Грузија. Брестовац вклучи многу...

Брестовац го освежи составот: Кадети и младинци на контрола во сениорскиот тим

Селекторот на Македонија, Данило Брестовац ги соопшти имињата на ракометарите на кои ќе смета за ЕХФ неделата во која ќе има и две контролни средби со селекциите на Турција и на Грузија. Брестовац вклучи многу...

Алушовски: Имаме и повредени и уморни играчи, но ќе се обидеме да го изненадиме...

Тимот на Еурофарм Работник денеска го игра петтиот натпревар од регионалната СЕХА лига на гостувањето кај белорускиот првак Мешков Брест. Избраниците на Стевче Алушовски ќе имаат тежок испит во салата „Викторија“. „Не е лесно да...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ