понеделник, август 15, 2022

ВЕСТИ

Мец немаше милост за Ѓорѓиевска и Подравка, Крим изненаден дома

Во првото коло од Лигата на шампиони за жени фаворитките остварија победи, единствено Крим беше изненаден на домашен терен од претставникот од Чешка, Мост Бањик. Подравка на гостувањето кај Мец доживеа катастрофален пораз од 40:26....

Ристовски ја одведе Бенфика на чекор од групите во ЕХФ Купот

Тимот на Бенфика, каде што брани македонскиот репрезентативен голман Борко Ристовски, се пласираше во третото квалификациско коло од ЕХФ Купот. Португалците на домашен терен ги играа двата натпревари со хрватската Дубрава. Во првиот победија минимално...

Овче Поле издржа само едно полувреме во Прилеп, Деспина стигна до првата победа

Ракометарките на Деспина од Прилеп ја забележаа првата сезонска победа во Женската лига, откако славеа на домашен терен против Овче Поле СУ со 24-16. Гостинките од Свети Николе одржуваа рамнотежа во првиот дел кога беше...

Мец немаше милост за Ѓорѓиевска и Подравка, Крим изненаден дома

Во првото коло од Лигата на шампиони за жени фаворитките остварија победи, единствено Крим беше изненаден на домашен терен од претставникот од Чешка, Мост Бањик. Подравка на гостувањето кај Мец доживеа катастрофален пораз од 40:26....

Пелистер немаше сили за изненадување, убедливо загуби кај Винтертур

Подмладениот состав на битолски Пелистер загуби убедливо на гостувањето кај швајцарски Винтертур so 39-16 и се наоѓа пред елиминација од ЕХФ Купот, иако треба да се игра и реванш. Избраниците на Александар Зарков беа рамноправни...

Миркуловски и Вецлар загубија од „лавовите“, Талески и Балинген немоќни дома

Во осмото коло од Бундес лигата претставниците од Македонија кои имаа настап на неделните натпревари, Филип Миркуловски и Филип Талески имаа скромен учинок за своите екипи и запишаа нови порази. Миркуловски со Вецлар на гостувањето...

Миркуловски и Вецлар загубија од „лавовите“, Талески и Балинген немоќни дома

Во осмото коло од Бундес лигата претставниците од Македонија кои имаа настап на неделните натпревари, Филип Миркуловски и Филип Талески имаа скромен учинок за своите екипи и запишаа нови порази. Миркуловски со Вецлар на гостувањето...

Костески се погрижи за победа на Линц

Тимот на Линц, каде што играат македонските интернационалци Горан Крстевски и Никола Костески, забележа втора победа во австрискиот шампионат. Линц беше поуспешен на гостувањето кај составот на Грац, каде славеше со 29-35, а дел од...

Даскалоски за 24 Ракомет: Добро е што се четири разлика, поголема предност може да...

Екипата на Бутел Скопје ќе понесе четири гола предност на реваншот во Украина кој следната недела ќе се одигра на теренот на ЗТР Запорожје. Бутел Скопје победи со 18:14 на првиот дуел и овој...

Даскалоски за 24 Ракомет: Добро е што се четири разлика, поголема предност може да...

14.00 Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} Екипата на Бутел Скопје ќе понесе четири гола предност на реваншот во Украина кој следната недела ќе се одигра...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ