ВЕСТИ

video

Како ракометарка е одлична, но одлична е и како балерина (ВИДЕО)

Социјалните мрежи секогаш се преполни со интересни видео клипови, а еден таков доаѓа и после натпревар во Лигата на шампионите. Ракометарката на Будуќност, Мајда Мехмедовиќ после три години одново е во дресот на шампионот на...

Како ракометарка е одлична, но одлична е и како балерина (ВИДЕО)

Социјалните мрежи секогаш се преполни со интересни видео клипови, а еден таков доаѓа и после натпревар во Лигата на шампионите. Ракометарката на Будуќност, Мајда Мехмедовиќ после три години одново е во дресот на шампионот на...

Тројца „фармацевти“ ќе играат едни против други

Двајцата ракометари на Еурофарм Работник, Марин Вегар и Елмир Граџан, ќе имаат репрезентативни обврски за време на ЕХФ неделата од 21 до 27 октомври. Селекторот на Босна и Херцеговина, Билал Шуман, ги повика левиот бек...

Најтешкото за најдобрите: Начевски и Николов ќе им делат правда на Барса и ПСЖ!

Судиската комисија на Европската ракометна федерација има голема доверба во македонските арбитри и делегати, па им довери многу задачи во европските купови. Покрај натпреварите од ЕХФ Купот и Лигата на шампионите, работа за официјалните лица...

Французи ќе му „свират“ на Вардар во Веспрем

Европската ракометна федерација ги делегираше арбитрите за петтото коло од Лигата на шампионите, кое е на програмата викендот на 19 и 20 октомври. Вардар ќе му гостува на Веспрем во Унгарија, додека ракометарите на Еурофарм...

Лига на шампиони: Паузата помина, 4. коло почнува во Германија

После еден викенд пауза од средбите во Лигата на шампионите денеска почнува 4. коло од Лигата на шампионите во машка конкуренција. Флензбург е домаќин на екипата на ППД Загреб и тука е јасно дека...

Лига на шампиони: Паузата помина, 4. коло почнува во Германија

После еден викенд пауза од средбите во Лигата на шампионите денеска почнува 4. коло од Лигата на шампионите во машка конкуренција. Флензбург е домаќин на екипата на ППД Загреб и тука е јасно дека...

„Кил го чека пекол, Вардар ќе „гризе“ во Скопје“

Легендарниот германски ракометар, а сега колумнист на „Скај“, Штефан Кречмар, го најави гостувањето на бундеслигашот Кил во Скопје кај европскиот првак Вардар. Тој вели дека нема да му биде лесно на Кил, ама нема...

Супер машка лига: Пролет по бодови во Битола за држење на чекорот со Металург

Ракометарите на Пелистер и на Пролет денеска ќе ја одработат задачата од 5. коло во Супер машката лига и ќе го комплетираат ова коло со што ќе може викендов да се одиграат нови натпревари. Според...

Супер машка лига: Пролет по бодови во Битола за држење на чекорот со Металург

Ракометарите на Пелистер и на Пролет денеска ќе ја одработат задачата од 5. коло во Супер машката лига и ќе го комплетираат ова коло со што ќе може викендов да се одиграат нови натпревари. Според...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ