четврток, септември 16, 2021

ВЕСТИ

Лазаров и Нант со минималец патуваат на реваншот со норвешкиот Арендал

Тимот на Нант, каде што настапува капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров стигна до минимална победа над норвешкиот тим Арендал. Во првиот натпревар од третото квалификациско коло во второто по ранг европско натпреварување, Нант едвај...

Пешевски втор стрелец во поразот на Штутгарт, победи за Талески и Томовски

Жарко Пешевски со Штутгарт забележа нов пораз во Бундес лигата, овојпат беа поразени од Бергишер пред своите гледачи со 31:25. Пешевски на мечот постигна четири гола од пет обиди и беше втор стрелец во својот...

Чаир тешко до бодовите против Спартак

Екипата на Чаир имаше тежок натпервар во 11. коло од Женската лига, на домашен терен остварија минимална победа со пресврт во последните минути над составот на Спартак со 26:25. Ракометарките на Спартак имаа добро издание...

Кастратовиќ: Металург сезонава речиси на секој меч има десет лоши минути

После вчерашниот дуел против екипата на Горење во Велење, денеска ракометарите на Металург ќе имаат ден во кој ќе одморат во Словенија, а вечерва се враќаат за Скопје каде што од утре стартува подготовката...

Додека судиите не свирнат крај во Скопје, Металург е уште во игра

Синоќа во Велење заврши првата епизода од серијалот „Пласман во групната фаза на ЕХФ“. Добро е што во една ваква ситуација што втората епизода под името „Реванш“ се игра во Скопје, а во натпреварувања...

Лига на шампиони: Вардар падна на 5. место, ситуацијата е одново комплицирана

Откако вчера ракометарите на Вардар претрпеа пораз од 25:35 на гостувањето во Полска ситуацијата во Групата Б е смената и пред дуелите со Мешков Брест и Веспрем сè е сменето и нема да биде...

Митревски: Ќе излеземе да се бориме за секоја топка

Во Битола денеска гостува екипата на Савехоф и ова ќе биде обид на Еурофарм Работник да го поправи впечатокот од овој викенд со настапите во Европа на македонските тимови. Македонскиот тим нема шанси за...

МВП на 10. коло во Супер машката лига: Христијан Крстаноски (Струга)

Бекот на стружани, Христијан Крстаноски успеа да дојде до победа во гласањето за 10. коло од Супер машката лига во кое тој беше далеку пред конкуренцијата според бројот на освоени гласови. За Крстаноски гласаа 38...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Савехоф дојде со 13 играчи, Маркоски со камбек кај Еурофарм (ФОТО)

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе го одигра натпреварот од осмото коло во Лигата на шампионите против шведскиот тим Савехоф. На првиот меѓусебен дуел во Шведска, нашиот тим водеше и со пет голови разлика, но...

Алушовски: На маката се познаваат јунаците…

Во Битола денеска гостува екипата на Савехоф и ова ќе биде обид на Еурофарм Работник да го поправи впечатокот од овој викенд со настапите во Европа на македонските тимови. Македонскиот тим нема шанси за...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ