ВЕСТИ

Работнички и Металург не играа затоа што – нема доктор!

Вториот натпревар од 5. коло во Суперлигата, меѓу Работнички и Металург што требаше да се игра во СРЦ „Кале“, не се играше во предвидениот термин. Причината е тоа што домаќинот не обезбеди медицинско лице. Се...

Алушовски: Од Вујо научив многу, се радувам што ќе го видам пак

По триумфот над Веспрем, ракометарите на Еурофарм Работник ги чека тешко гостување кај хрватскиот првак Загреб во регионалната СЕХА лига. Стратегот Стевче Алушовски вели дека има голема чест што ќе игра против тим предводен од...

Македонскиот зет се врати дома

Некогашниот ракометар на Вардар и Металург, Александар Стојановиќ, се чини се ближи кон крајот на богатата кариера. Македонскиот зет, кој е оженет со поранешната голманка на Еуростандард и Кометал Ѓорче Петров - Семра Радончиќ, се...

Кузманоски: Може да се надигруваме и со Загреб

Ракометарите на Еурофарм Работник по триумфот над унгарскиот гигант Веспрем, продолжуваат со натпреварите во регионалната СЕХА лига. „Фармацевтите“ ги чека гостување кај хрватскиот првак Загреб, а средниот бек Горан Кузманоски фаворитската улога ја препушта на...

Женска лига: Водечките на гостувања, но без право на кикс

Екипите на Металург, Вардар и Куманово денеска и утре се наоѓаат на гостувања, додека Чаир кој исто така има шест поени е слободен. Трите екипи кои денеска и утре ќе бидат гости во рамки...

Женска лига: Водечките на гостувања, но без право на кикс

Екипите на Металург, Вардар и Куманово денеска и утре се наоѓаат на гостувања, додека Чаир кој исто така има шест поени е слободен. Трите екипи кои денеска и утре ќе бидат гости во рамки...

Лига на шампиони: Возбудувања во Норвешка, лесна задача за Ростов

На стартот од сезоната во Лигата на шампиони во женска конкуренција денеска ќе бидат одиграни неколку интересни средби. Ѓер кој ја брани титулата утре ќе се појави на терен, но затоа денеска во Норвешка составот...

Лига на шампиони: Возбудувања во Норвешка, лесна задача за Ростов

На стартот од сезоната во Лигата на шампиони во женска конкуренција денеска ќе бидат одиграни неколку интересни средби. Ѓер кој ја брани титулата утре ќе се појави на терен, но затоа денеска во Норвешка составот...

Супер машка лига: Три меча за убав суперлигашки ракомет

На програмата во 5. коло од Супер машката лига се наоѓаат три натпревари од кои два се играат во Скопје, а еден во Радовиш. Во Скопје гостите се во преднсот пред почетокот и на двата...

Супер машка лига: Три меча за убав суперлигашки ракомет

На програмата во 5. коло од Супер машката лига се наоѓаат три натпревари од кои два се играат во Скопје, а еден во Радовиш. Во Скопје гостите се во преднсот пред почетокот и на двата...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ