Aко нешто пропуштивте синоќa: Најинтересното од Елверум-Вардар во три минути (ВИДЕО)

Вардарци вчера го одиграа првиот натпревар во новата сезона во Лигата на шампионите, а од гостувањето во Елверум се вратија со бод после ремито од 27:27.

За време на овие први 60 минути во Норвешка имаше атрактивни потези и интересен ракомет.

Доколку синоќа не бевте во можност да го следите овој натпревар тогаш најинтересните моменти од средбата можете да ги погледнете во видеото на следниот ЛИНК.