ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Саздовска брка осминафинале во германскиот куп

После двата дена со натпревари на тимовите од Македонија во СЕХА лигата денеска ќе биде ден во кој нема да има тимови во од Македонија на сцена.

Затоа, пак, ќе стартува новата рунда од Купот на ЕХФ во машка конкуренција, додека денеска на терен ќе биде репрезентативката на Македонија, Јована Саздовска која со Турингер ќе се бори за пласман во следната рунда од Купот на Германија.

Има неколку интересни средби, а можете да одберете која од нив сакате да ја погледнете.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:00ч

ЗАЛАУ – БАКАУ (Романија 1, жени)

16:00ч

РОЗЕНГАРТЕН – ТУРИНГЕР (Куп на Германија, жени)

РЕШИЦА – ДИНАМО БУКУРЕШТ (Романија 1)1

16:30ч

АСТРАХАНОЧКА – АЛИСА УФА (Русија Супер лига, жени)

17:00ч

МЕШКОВ БРЕСТ – ГОМЕЛ (Белорусија 1)

ФЛЕНЗБУРГ – ХАНОВЕР (Куп на Германија)

БАКАУ – ПОТАИСА ТУРДА (Романија 1)

КАЛАРАШ – ЧСМ ФАГАРАШ (Романија 1)

17:15ч

МЕТАЛОПЛАСТИКА – МЕШКОВ БРЕСТ (СЕХА-лига)

18:00ч

ПЛЗЕН – ХАПОЕЛ АШДОД (Куп на ЕХФ)

18:30ч

ЦСКА МОСКВА – ЛАДА ТОЉАТИ (Русија Супер лига, жени)

19:00ч

ИШТАД – ЛУГИ (Шведска 1)

ОНЕРЕД – КУНГЛАВС (Шведска 1, жени)

СКОВБАКЕН – МИТЈИЛАНД (Данска 2)

20:00ч

АОН ФИВЕРС – БРЕГЕНЦ (Австрија 1)

20:45ч

НИМ – ПСЖ (Франција 1)