Ракометарите на Металург денеска би требало да бидат побројни на теренот и со зголемен број на играчи така што сигурно ќе следува многу поинтересен дуел против Чеховски медведи.
На средбата која се игра во 18 часот во „Борис Трајковски“ за очекување е да биде виден интересен ракомет и ова да биде далеку подобар дуел за металурзите. После тешкото гостување во Полска сега е време за еден интересен натпревар дома и затоа денеска може да се очекува подобар резултат.
Денеска има голем број на средби, а поинтересните може да ги видите во продолжение.
ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ
11:00ч
ПЕРМ – ЦСКА МОСКВА (Русија Супер лига)
14:00ч
АРХУС – ХОЛСТЕБРО (Данска 1)
СОНДЕРЈИСКЕ – ЛЕМВИГ (Данска 1)
ДУНАРЕА БРАИЛА – КРАСНОДАР (Лига на Европа, жени)
СУНГУЛ – АКБУЗАТ (Русија Супер лига)
СКУРУ – ВАСТЕРАС (Шведска 1, жени)
14:15ч
ХАЈД – КРИСТИЈАНШТАД (Шведска 1, жени)
15:00ч
АЛИНГСАС – ОНЕРЕД (Шведска 1)
15:15ч
Х 65 – СКАРА (Шведска 1, жени)
16:00ч
БИДАСОА ИРУН – АНАИТАСУНА (Шпанија Асобал)
ШИОФОК – ФЛЕРИ (Лига на Европа, жени)
БРАГА – СПОРТИНГ (Португалија 1)
БОА ХОРА – САНЈОАНЕНСЕ (Португалија 1)
СТАВРОШПЧ – ТАГАНРОГ (Русија Супер лига)
16:10ч
ГОГ – АЛБОРГ (Данска 1)
16:30ч
ШАМБЕРИ – ТРЕМБЛЕ (Франција 1)
17:00ч
СИНФИН – КУЕНКА (Шпанија Асобал)
БАЈА МАРЕ – ДОНБАС МАРИУПОЛ (Европски куп)
ПОЛВА СЕРВИТИ – САРАТОВ (Европски куп)
МАДЕИРА – БЕЛЕНЕНСЕС (Португалија 1)
17:50ч
ВОЈВОДИНА – ДИНАМО ПАНЧЕВО (Србија Супер лига)
18:00ч
ШАРТР – ПСЖ (Франција 1)
ДУБРОВНИК – ВАРАЖДИН (Хрватска Премиер лига)
ЦЕЛЈЕ – ДОБОВА (Словенија 1)
ЉУБЉАНА – КОПЕР (Словенија 1)
ПАРТИЗАН – РУДАР КОСТОЛАЦ (Србија Супер лига)
АТЛ. ВАЉАДОЛИД – ХУЕСКА (Шпанија Асобал)
БАРНБАХ – ТИРОЛ (Австрија 1)
МЕТАЛУРГ – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Лига на Европа)
ВАЦИ – ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД (Лига на Европа, жени)
БОРАЦ – ГОРЕЊЕ (Европски куп)
ГРАЧАНИЦА – СТ. ПЕТЕРСБУРГ (Европски куп)
ПОВАШКА БИСТРИЦА – ЗУБРИ (Европски куп)
ФЕРЕНЦВАРОШ – КОМЛО (Унгарија 1)
ОРОШАЗИ – ВЕСПРЕМ (Унгарија 1)
18:30ч
ЖЕЛЕЗНИЧАР – ДУБОЧИЦА (Србија Супер лига)
ГВАДАЛАХАРА – НАВА (Шпанија Асобал)
ПУЕНТЕ ХЕНИЛ – ГРАНОЉЕРС (Шпанија Асобал)
19:00ч
ДАНКЕРК – ТУЛУЗ (Франција 1)
ДУБРАВА – СЕСВЕТЕ (Хрватска Премиер лига)
ПОРЕЧ – ГОРИЦА (Хрватска Премиер лига)
УМАГ – БЈЕЛОВАР (Хрватска Премиер лига)
ВИНКОВЦИ – ЗАМЕТ (Хрватска Премиер лига)
МАРИБОР – СЛОВАН (Словенија 1)
РД ИЗОЛА – ГРАДЕЦ (Словенија 1)
РАДНИЧКИ – МЕТАЛОПЛАСТИКА (Србија Супер лига)
КРЕМС – ГРАЦ (Австрија 1)
ЛИНЦ – БРЕГЕНЦ (Австрија 1)
ГАЈА – БЕНФИКА (Португалија 1)
19:15ч
АНОРТОЗИС ФАМАГУСТА – ФЕРЛАХ (Европски куп)
19:30ч
АОН ФИВЕРС – АЛПЛА ХАРД (Австрија 1)
20:00ч
ПОВОА – ВИТОРИЈА (Португалија 1)
20:45ч
ВИСЛА ПЛОЦК – АДЕМАР (Лига на Европа)