Стоилов е „црвено-црн“ до коска – со Комити навиваше за фудбалскиот клуб (ФОТО)

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов, кој не беше дел од репрезентацијата на Македонија на пријателските средби со Египет, му даде голема поддршка на фудбалскиот клуб.

ФК Вардар прослави тешка победа над Кораб во Втората лига со 1-0, а Стоилов беше меѓу најгласните поддржувачи.

Фудбалерите оваа сезона настапува во второлигашката конкуренција и сега се искачи на третото место на табелата зад Силекс и Воска Спорт.