Стефан Трпчевски до крајот на сезоната во Вардар Јуниор

Десниот бек Стефан Трпчевски по враќањето од Израел на полусезоната, се договори за соработка со Вардар Јуниор до крајот на оваа сезона и ќе му помогне на поранешниот тим во битката за опстанок.

Трпчевски со успех го носеше дресот на Вардар Јуниор и Вардар пред две сезони, во времето на Раул добиваше шанса и во регионалната СЕХА лигата.

Потоа по една полусезона беше член на тимовите на Охрид и Струга, пред да го има првиот интернационален предизвик во израелскиот Хапоел Кирјат Оно.

Со ангажманот на Трпчевски тренерот на Вардар Јуниор, Стојан Петрушевски, има сосема солидна бековска линија заедно со Карапалевски и Крстевски, па не би требало да биде проблем да се избори опстанок во Суперлигата.