Со Рубикова коцка се загреваше пред меч во ЛШ (ФОТО)

Ѓер го победи францускиот тим Брест Бретањ во реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите со 35:23, со што обезбеди пласман на фајнал-форот.

Јужнокорејката во унгарскиот тим, Рју Еун Хи го привлече вниманието на медиумите и ЕХФ со начинот на кој се загреваше психички се загреваше за натпреварот.

Таа пред натпреварот сложување Рубикова коцка…