Се евоцираа спомени во „Јане Сандански“ – Дејвис, Штербик, Лојаница, Шишкарев…се вратија во Скопје (ФОТО)

Ракометарите на Вардар во овие моменти го играат првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите против унгарскиот Веспрем.

Вардарци ќе мора против дел од своите поранешни колеги – Манасков, Борозан, Шишкарев, Мораес…

На клупата на Веспрем се исто така двајцата поранешни членови – Давид Дејвис и Димитар Маневски.

Тука е и некогашниот голман на „црвено-црните“, Арпад Штербик, како и кондицискиот тренер Марија Лојаница.

Пред стартот на мечот се евоцираа многу спомени…