Ракометарките на Бекамент во Малага беа дочекани со „кал од небото“ (ФОТО)

Екипата на Бекамент отпатува во Шпанија каде што во сабота од 18:00 часот ќе го игра првиот натпревар од ЕХФ Купот.

Меѓутоа по доаѓањето во Малага српскиот тим го дочекаа неверојатни сцени.Девојките и стручниот штаб се надеваа на пријатна прошетка низ градот, но тоа не беше можно.

Бекамент со пласманот во ЕХФ Купот го направи најголемиот успех во историјата на клубот на меѓународна сцена.