Работнички доби засилување, потпиша Тоше Ончев

Екипата на Работнички доби засилување пред продолжението на сезоната во ракометарот кој се врати од странство. Се работи за Тоше Ончев, играч кој може да покрие и на бековска и на крилна позиција.

Поранешниот играч на Вардар играше за Фаикас Корфу од Грција, но поради лошите резултати и пред сè лошата финансиска состојба во клубот си заминаа и тренерот и интернационалците.

Велешанецот веќе потпиша за тимот на Работнички и повторно ќе соработува со Стојан Петрушевски, под чие водство веќе има играно додека беше дел од тимот на Вардар Јуниор.

Пред да игра за Фаикас Корфу, Ончев, настапуваше и за Вернуј и Вернон од Франција.

Тимот на Работнички во досега одиграните три средби забележа три порази, а му следуваат натпревари против Металург, Младост Богданци и Тиквеш.