Познат составот на Црна Гора: Рогановиќ одбра за дуелот со Македонија и за ЕП (ФОТО)

Последните подготовки репрезентацијата на Црна Гора ги одработува во Словенија каде што ќе одигра подготвителни натпревари со домаќинот и репрезентациајта на Македонија.

Селекторот на Црна Гора, Зоран Рогановиќ со своите 16 избраници ќе се обиде да се погдотви што подобро за натпреварите Србија, Хрватска и Белорусија.

Во составот за дуелот со Македонија ќе настапи со следните ракометари меѓу кои се најде и членот на Еурофарм Пелистер, Мирко Радовиќ.

"Lavovi" sjutra putuju za Sloveniju gdje će u subotu i nedjelju odigrati kontrolne mečeve protiv domaćina i Makedonije u…

Публикувахте от Rukometni Savez Crne Gore в Четвъртък, 2 януари 2020 г.