Од Богданци реагираат: На судии со меѓународно искуство не им доликува такво однесување (ФОТО)

Ракометарите на Младост 1977 загубија трет пат по ред во Суперлигата. По победата над Тиквеш, новиот суперлигаш од Богданци нанижа три порази.

Најпрво загубија во Бутел, потоа дома од Еурофарм Пелистер 2, а вчера беа поразени од Прилеп со убедливи 41-32.

Богданчани имаа реакции на делењето на правдата на Димитар Митревски и Благојче Тодоровски и се огласија на социјалните мрежи.

Прилеп врза две победи во серија, денеска лесно до три бода против Младост