Крилата на Вардар не го надлетаа Веспрем: Унгарците дупло го наплатија долгот од Келн (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Европскиот шампион Вардар загуби шести пат во последните седум натпревари во Лигата на шампионите.

Унгарскиот великан Веспрем ја продолжува победничката низа од гостувањата во Скопје и повторно си замина со голем триумф, 29-38.

За вардарци останува да се комплетираат по зимската пауза, да го вратат победничкиот менталитет и да се подготват за тешките натпреварите.

[WRGF id=115309]