Марковски се фати за работа во Автокоманда (ФОТО)

Новиот тренер Иван Марковски вечерва во Автокоманда го одржа првиот тренинг со тимот на Металург.

Марковски смета дека моменталниот пласман на екипата не одговара на квалитетот што го поседува тимот и дека ќе стори се за да го поправи впечатокот што Металург го остави со своите досегашни настапи.

Првиот тест, Металург под водство на новиот стратег, ќе го има веќе в сабота, кога во Автокоманда ќе гостува екипата на Еурофарм Пелистер 2, во рамките на третото коло на македонската Суперлига.