Манасков во Украина, Митревски во Германија по бодови во ЛШ

Дејан Манасков и Никола МИтревски денеска ќе бидат на терен во Лигата на шампионите, а и двајцата со своите тимови се на тешко гостување.

Веспрем на Дејан Манасков е во Украина кај тимот на Мотор, а тука екипата од Унгарија е фаворит на хартија и би требало да биде поблизу до триумф.

Што се однесува до Никола Митревски тој со Порто ќе мора да одигра на максимум во Германија кај Флензбург бидејќи Германците ќе влезат како фаворити на овој натпревар.

Има уште два интересни натпревари денеска, а еден од нив е секако Мешков Брест-ПСЖ. Ова ќе биде дуел на двајца колеги од втората шампионска генерација на Вардар, Сташ Скубе и Даинис Кристопанс односно играчи кои одлично соработуваа на теренот.

ЛИГА НА ШАМПИОНИ

ДВОЈКИ ЗА 3. КОЛО

ГРУПА А

СРЕДА, 30 СЕПТЕМВРИ

18:45ч

МЕШКОВ БРЕСТ – ПСЖ

20:45ч

ФЛЕНЗБУРГ – ПОРТО

ЧЕТВРТОК, 1 ОКТОМВРИ

20:45ч

ЕЛВЕРУМ – КЕЛЦЕ

ОДЛОЖЕН НАТПРЕВАР

ПИК СЕГЕД – ВАРДАР

ПозЕкипаБ.НПРЛ
1КЕЛЦЕ64301
2ФЛЕНСБУРГ64301
3ПОРТО44202
4МЕШКОВ44202
5ВАРДАР 196122101
6ПСЖ ХЕНДБОЛ23102
7ЕЛВЕРУМ23102
8ПИК СЕГЕД02002

ГРУПА Б

СРЕДА, 30 СЕПТЕМВРИ

18:45ч

МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ – ВЕСПРЕМ

20:45ч

ППД ЗАГРЕБ – АЛБОРГ

ЧЕТВРТОК, 1 ОКТОМВРИ

20:45ч

ЦЕЛЈЕ – КИЛ

НАНТ – БАРСЕЛОНА

ПозЕкипаБ.НПРЛ
1ВЕСПРЕМ84400
2АЛБОРГ84400
3БАРСА63300
4КИЛ43201
5НАНТ24103
6МОТОР03003
7ППД ЗАГРЕБ03003
8ЦЕЛЈЕ04004