Кевиќ: Утре ќе играме борбено и со срце против Еурофарм Пелистер

Играчот кој во паузата од сезоната се врати во Нексе после настапите во Романија, Јанко Кевиќ е подготвен за утрешната пресметка против Еурофарм Пелистер.

Најавува битка од прва до последна минута и добар резултат, а тоа е најава и за добар ракомет во Нашице.

„Одработивме неколку подготвителни натпревари на кои растевме од двобој во двобој и изгледавме сè подобро на тереноте. Добро се подготвивме и во кондицискиот дел со помошните тренери, а тоа ќе се види и утре против Еурофарм Пелистер на натпреварот на кој ќе одиграме борбено и со срце“, изјави повратникот во редовите на Нексе, Јанко Кевиќ.

Средбата почнува во 15 часот, а на Еурофарм Пелистер е да покаже дека може да се надигрува со тимот од Хрватска, па дури и да дојде денеска и до победа.