Како ТВИТЕР заедницата го виде поразот на Македонија од Чешка? (ФОТО)

Македонија загуби од Чешка со 27-25 во второто коло од групната фаза на Европското првенство, но останува надежта дека со победа над Австрија ќе обезбедиме место во вториот круг.

Настапите на македонската репрезентација секогаш се инспирација за Твитер заедницата, па ниту овој натпревар не беше исклучок.