Еурофарм Пелистер 2 загуби од Охрид, но ја победи Струга

Тимот на Еурофарм Пелистер 2, на кој оваа сезона му претстои борба за опстанок во суперлигашкото друштво, одигра два пријателски натпревари во рамките на подготовките за пролетниот дел од сезоната.

Избраниците на Александар Зарков најпрво во Битола го совладаа конкурентот за опстанок Струга со убедливи 32-17.

Во вториот пријателски дуел, битолчани гостуваа во Охрид и загубија од составот на Раде Стојановиќ со 27-18.

Новата сезона во елитното друштво почнува следниот викенд, а Еурофарм Пелистер 2 ќе