Дисингер се шегува со Дибиров: Ќе правиш „трансфер“ во Тотенхем или Вест Хем? (ФОТО)

По средбата со Кајл Вокер, ракометарот на Вардар, Тимур Дибиров се сретна со уште една фудбалска ѕвезда.

Станува збор за Жоржињо, фудбалерот на премиерлигашот Челзи, кој одмора на иста дестинација како Дибиров – грчкиот остров Миконос.

Имаше многу коментари под фотографијата на Дибиров, но најинтересен беше оној на некогашниот вардарецот Кристијан Дисингер.

По исклучувањето на Вардар од Лигата на шампионите, Дисингер се пошегува и го праша Дибиров каде ќе игра тој во новата сезона – во Тотенхем или Вест Хем…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Timur Dibirov (@timurdibirov31)